14 лют. 2013 р.

Традиції Дня Святого Валентина

Традиції Дня Святого ВалентинаПоступово свято Святого Валентина набувало своїх обрядів і традицій, деякі з них збереглися і до нашого часу. І у кожній країні вони різні. В усіх країнах у цей день було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.
Деякі стверджують, що у цей день жінка може підійти до милого їй чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці , а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згідна вийти заміж за цю людину.
Існує повір’я, за яким, перший чоловік, що зустрівся дівчині , повинен бути її Валентином незалежно від його бажання.
Деякі люди вірили, що якщо у дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щигля – за мільйонера.
Значне місце у святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме у цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися і встигнути зробити те ж саме. Тому вже кілька століть підряд дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх у ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.

Англія

У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі "Валентину". Кілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. В Уельсі вирізували дерев’яні "ложки любові" і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало "ти знайшов шлях до мого серця". Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про Святого Валентина.
Дівчата і хлопці Англії, мабуть, особливо сентиментальні, тому що там у ворожіння на День Святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. У Дербширі (одному з графств центральної Англії) дівчата від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи певні вірші. І після цієї нехитрої процедури, вважається, до них повинна прийти справжня любов. Крім того, незаміжні англійські дівчата обов’язково цього дня кидають у річку або ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім’я, яке спливе першим, буде носити майбутній наречений.

Америка
На початку минулого століття американці у День Святого Валентина стали посилати своїм нареченим марципани. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Тож справжній розмах ця набула лише після того, як для виготовлення цукру почали промислово використовувати цукровий буряк. Американці швидко налагодили виробництво карамелі і стали писати на цукерках відповідні святу слова. Пізніше до цього свята почали виготовляти спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще й укладати їх у картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий – чистоту любові.
У наш час для американок 14 лютого дійсно доленосна дата. Опинившись зі своїм коханим у цей день десь в Атланті чи Нью-Йорку, американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Проте якщо він все-таки відхилив пропозицію, як компенсацію можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюр’є), в якому можна почати нове життя з більш рішучим чоловіком.
Німеччина
Серйозні німці завзято вважають чимось на зразок тихого божевілля, тож святий Валентин для них, насамперед, покровитель божевільних. Німці у цей день прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а у каплицях проводять спеціальні богослужіння. Отже, якщо 14 лютого у Німеччині ви натрапите на будівлю, щедро прикрашену стрічками та повітряними кульками, можете не сумніватися – перед вами психіатрична лікарня.
Франція
У пристрасних і велелюбних французів у День Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як любовні послання-чотиривірші.
Польща
Спокійні поляки воліють у цей день відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі Святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає у любовних справах.
Італія
Безтурботні італійці відзначають День Святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов’язком дарувати коханій подарунки, переважно солодощі. В Італії цей день так і називається – "солодкий".
Данія
У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.
Японія
В Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з’явилася не просто так, а з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина у 30-і роки минулого століття, і до цих пір залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, аніж жінки. Азартні японці у цей день влаштовують змагання на найгучніше признання у коханні. Той, хто гучніше всіх заявив про свої почуття у мікрофон, отримує приз. Природно, що всі подарунки дістаються чоловікам.
Саудівська Аравія
Але є у світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня Святого Валентина. У першу чергу – це Саудівська Аравія, яка є єдиною у світі країною, де це свято... офіційно заборонене, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху (!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати у День всіх закоханих червоними трояндами. Так, нам з вами дуже повезло, що ми не живемо у Саудівській Аравії та можемо привітати своїх близьких і повеселитися цього дня від душі!

Немає коментарів:

Дописати коментар