26 бер. 2014 р.

«Країна ляльок» в музеї іграшки!

ПідсумкиДень лялькаря 21 березня – чудове свято для людей, які вміють творити подобу людини – ляльку, а також іграшку. Мабуть, ці люди не можуть бути злими, чи недобрими, а лише щирими, світлими і відкритими, щоб створити справді такий образ, який би причаровував не лише дітей але й дорослих.


Провівши вперше фестиваль ляльок, музей національної іграшки досяг дуже багато. Адже таким чином про ще молодий заклад у Тернополі дізналося дуже багато людей у всіх куточках України. На конкурс надійшли роботи практично з усіх областей: м. Полтава та м. Гребінка, Полтавської обл., м. Хмільник та м.Бара, Вінницької обл., м. Луганськ та м. Свердловськ, Луганської обл., м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл., м. Маріуполь, Донецької обл., м. Житомир, м. Київ, м. Галич, Івано-Франківської обл., м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, м. Львів, м. Ужгород, Закарпатської обл., м. Сміла, Черкаської обл., м. Ніжин, Чернігівської обл., с. Жовтневе, Волинська обл., с. Легедзине, Тальнівський р-н., Черкаська обл., м. Тернопіль, а також  м. Кременець, м. Підволочиськ, с. Більче-Золоте та с. Скорики, Тернопільської обл.
Крім цього під час фестивалю було проведено майстер-класи відомих тернопільських майстринь Алли Шушкевич та Галини Дудар для дітей, можна було взяти участь у майстер-класі від майстерні «Арт Колесо». Відкрито виставку-ярмарок майстрів народних ремесел.
Збереження та відродження, передача молодшому поколінню вмінь і традицій наших майстрів, які є носіями цих традицій, є в першу чергу завданням мами. Отож, в перший день фестивалю на зустрічі молодих мам організованих спільно з «Центром щасливого батьківства та материнства» психолог та арт-терапевт, мамою трьох дітей Галина Минчук розкрила питання важливості гри та іграшки у вихованні дитини, батьківської участі у грі. Після цього мами з дітками мали змогу взяти участь у майстер-класі від гості фестивалю, майстрині з Києва – Олени Терехової. Пані Олена відома своїми творчими роботами, зокрема, втіленням в іграшці головних героїв за творами Лесі Ворониної – Смугастого равлика з книги «Планета смугастих равликів» та таргана Едіка з родиною за книгою «Агент 000». Цього разу майстриня вчила робити також персонажа книги Лесі Вороніної «Хто впіймає шаленого кльоцика?» - шаленого кльоцика. Таку, чи подібну іграшку, можна зробити, як виявилося, з будь-якого підручного матеріалу і головне батькам разом із дитиною. Це чудове спільне проведення часу і цікава іграшка на пам'ять, а також спонукання до читання через створення героя певної книги.
Дещо серйознішим із заявкою на рекомендаційність був проведений круглий стіл на тему «Вплив різних видів народної творчості на формування дитячого світогляду. Досвід та практика. Сучасна дитяча іграшка. Проблеми виховання» у якому взяли участь психологи Галина Минчук (арт-терапевт «Школи щасливого батьківства та материнства»), Андрій Гірняк (викладач ТНПУ), Лариса Акменс (голова громадської ради з освіти при міському голові) та її викладачі, Зоряна Удич (майстер народної творчості, кандидат педагогічних наук, викладач ТНПУ), Волощук Надія (майстер народної творчості, член  НСНМ України), Алла Шушкевич (майстер народної творчості, член  НСНМ України), а також наші гості майстрині з Кривого Рогу – Ірина Душна та з Дніпродзержинська – Тетяна Мінченко. Розглянуто було наступні питання та завдання: визначити роль іграшки і житті дитини; проаналізувати стан сучасної іграшки; зясувати в якому стані популяризація національної іграшки; визначити шляхи популяризації націонаьної іграшки; обговорити і прийняти звернення учасників круглого столу; іграшкова терапія, іграшку в сімейному вихованні та ігри батьків та дітей; глибинна суть народної іграшки у порівнянні з сучасними модними брендами; роль ляльки в житті дитини, ігри з дітьми, якісний час у батьківстві та саморобна іграшка, як спосіб пізнання традицій, розвиток дрібної моторики. За результатами круглого столу було прийнято чорновий варіант звернення до громадськості, батьків, вихователів щодо важливості національної іграшки та гри в житті та розвитку дитини, які буде розповсюджено по дошкільних закладах, висвітлено в ЗМІ. Модерувала захід майстриня та кандидат педагогічних наук, викладач ТНПУ Зоряна Удич. Завершився захід презентацією книги від видавництва «Навчальна книга Богдан», яку провели автор книги, майстер народної творчості Алла Шушкевич та менеджер видавництва Валентина Січкоріз.


У другий день фестивалю для маленьких читачів у бібліотеці було проведено презентацію етноіграшки від етномайстерні «Коза Дереза», а також майстер-клас від майстерні «Арт Колесо». Розважали усіх, як в перший так і в другий день фестивалю, ростові ляльки від агенції доброго настрою «Вундеркіндер».Після цих дійств відбулося нагородження учасників те переможців конкурсу найкращої авторської іграшки оголошеного ще в січні 2014 року музеєм національної іграшки. Загалом на участь у конкурсі надійшло 86 заявок та 150 іграшок (з них 100 дорослих та 50 дитячих). По номінаціях: авторська іграшка – 54 шт., лялька-мотанка – 57 шт., лялька за творами Т.Г. Шевченка – 15 шт., лялька – герой літературного твору – 15 шт. та національна традиційна іграшка – 6 шт.

Оцінювало роботи журі головою якого був начальник культури і мистецтв ТМР Олександр Смик, заступник – Людмила Павлова, відома народна майстриня народної творчості, Євген Чопик – директор художньої школи м. Тернополя, Світлана Михайльчин – директор ЦДТ, м Тернопіль та Оксана Смерека-Малик – майстер народної творчості.
Переможцями конкурсу стали:       

У номінації «Авторська іграшка»:
1 місце - Тимченко Олена, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл.
2 місце - Яхненко Ольга – за серію робіт, м. Тернопіль.
3 місце - Шимчук Роксоляна, м. Львів.

У номінації «Лялька-мотанка»:
1 місце - Волощук Надія, м.Кременець, Тернопільської обл.
2 місце - Яхненко Ольга, м. Тернопіль та Козаченко Вікторія, м. Хмільник, Вінницької обл.
3 місце - Борозна Тетяна, м. Гребінка, Полтавськаої обл. та Подольська Валентина, м. Свердловськ, Луганської обл.

У номінації «Лялька за творами Т.Г. Шевченка»:
1 місце - Гірняк Мирослава – за серію робіт, м. Тернопіль
2 місце - Мінченко Тетяна, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровської обл.
3 місце - Шушкевич Алла, м. Тернопіль

У номінації «Лялька – герой літературного твору»:
1 місце - Саганюк Оксана – за колекцію робіт, с. Жовтневе, Волинської обл.
2 місце - Гасай Ольга, м. Тернопіль.
3 місце - Яхненко Ольга, м. Тернопіль.

У номінації «Національна традиційна іграшка»:
1 місце - Бойко Наталія,  м.Галич, Івано-Франківської обл.
2 місце - Харченко Лідія, м. Сміла, Черкаської обл.
3 місце – Мельничук Ольга, м. Тернопіль

Гран-прі – Саганюк Оксана, с. Жовтневе, Волинської обл.,  за серію авторських робіт.
Спеціальна відзнака за високий рівень майстерності – Задорожна Олена, м. Львів
Спеціальна відзнака за сучасну інтерпретацію ляльки-мотанки – Лідія Лапка, м. Кременець, Тернопільська обл., робота «Пори року»
Спеціальна відзнака за оригінальність – Дудар Галина, м. Тернопіль, за текстильну обрядову грецьку ляльку Кіра Саракості - грецька Пані Посту
Спеціальна відзнака - Наталія Качковская, м. Кам'янець-Подільськ, Хмельницької область
Спеціальна відзнака - Алла Ярошевська, м. Кривий Ріг, Дніпрпопетроскої області

Серед дітей переможцями стали: 

У номінації «Авторська іграшка»:
1 місце - Кременецька школа мистецтв: Фасолько Тетяна Андріївна, "Зайченя". Хвесюк Олександра Мирославівна, "Чорно-біле кошеня". Кухарук Наталя Василівна, "Українське тигреня", м. Кременець.
2 місце - Проценко Катерина, м.Полтава.
3 місце - Кірієнко Марта, учениця ТЗОШ №4, м. Тернопіль.

У номінації «Лялька-мотанка»:
1 місце -. Хіхловська Катя, ТЗОШ №4, м. Тернопіль
2 місце - Молякова Тетяна, учениця 9ЗОШ№2 м. Хмільника Вінницької області.
3 місце - РБК м. Гребінки, члени гуртка "Лялька мотанка - родинний оберіг»: Гебеш Еліна; Козлова Діана; Троцька Маша; Федоренко Влада; Шкляренко Аня та колективна робота «Українська родина» учнів ТЗОШ №19: Шишковська Софія, Гейна Юля, Максимів Юля, керівник Галина Дудар.

У номінації «Лялька за творами Т.Г. Шевченка»:
1 місце - Невистюк Христина, ТЗОШ №3, м .Тернопіль
2 місце - Костюк Лілія, учениця 10-Б класу, ТЗОШ № 29, м. Тернопіль
3 місце - Збирак Христина, учениця 7-Б класу, ТЗОШ №11, м.Тернопіль

У номінації «Лялька – герой літературного твору»:
1 місце - Коник Вікторія, учениця 11-А класу, ТЗОШ № 29, м Тернопіль
2 місце - Кальваровська Діана, учениця 8-Б класу, ТЗОШ №11, м.Тернопіль.
3 місце - Сакало Вікторія, м Тернопіль

Спеціальна відзнака - ТЕРНОПІЛЬСЬКА  КЛАСИЧНА ГІМНАЗІЯ, учні 4-А початкового классу, Беркита Юлія Андріївна 2004 р.н., Гуляк Тетяна Русланівна 2004 р.н., Бутрин Анастасія Володимирівна 2004 р.н., Байда Анна Сергіївна 2003 р.н., Гапій Софія Романівна 2004 р.н.
Переможці отримали нагороди від Тернопільської міської ради та видавництва «Діана + », м. Тернопіль, письменниці та координатора фестивалю Ірини Мацко.

Завершився фестиваль майстер-класом від заступника голови журі, відомої майстрині Людимили Павлової для гостей свята у ресторані «Ковчег» та вишуканим фуршетом від партнера фестивалю, власника корпорації «Самогонна ресторація», Гросуляка Михайла. Майстри повезли з собою прекрасні враження та чудовий настрій, а їхні вироби, які ще будуть експонуватися в музеї,  можуь переглянути під час екскурсій школярі та діти нашого міста, дорослі, гості та усі бажаючі!

Щиро вдячні за підтримку та допомогу усім хто підтримував та допомагав, зокрема, нашому інформаційному партнеру, телеканалу ІНТБ, інформаційному партнеру, сайту «Мотанка» та її власниці Катерині Орловій-Гузовій, агенції доброго настрою «Вундеркіндер», ТМ «Ігротеко», BookLand.com, корпорації «Самогонна ресторація та її власнику Гросуляку Михайлу.

Отже, результатами фестивалю стало поповнення фондів музею більше як на сто унікальних експонатів з різних куточків України; привернення уваги до питання іграшки та її ролі в житті дитини, вибору іграшки; залучення дітей до творення іграшок, зокрема національної іграшки нашого народу – ляльки-мотанки, завдяки проведеним майстер-класам; налагоджено зв’язки з майстрами усіх регіонів України та поширення інформації і позитивного бачення музею серед цих регіонів.

З повагою, координатор музею національної іграшки, Ірина Мацко

Більше інформації про фестиваль ляльок тут:
http://te.20minut.ua/Podii/u-ternopoli-pokazali-chim-bavitisya-dityam-10321395.htmlhttp://ternopilinfo.com/naykrashhi-lyalki-ukrayini-pokazuvali-ternopilskim-dityam-foto/

http://gazeta1.com/index.php/80-ostanni-novini/13188-na-festivali-lyalok-u-ternopoli-zustrilisya-igrashki-zi-vsieji-ukrajini

http://vilne.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=20434%3Ai-serjozne-zahoplennya-i-schos-duzhe-dytyache&catid=31%3Auvilnu&Itemid=36


Немає коментарів:

Дописати коментар