19 серп. 2016 р.

10 незвичайних птахів планети


Королівський гриф


Найяскравіший вид з усього сімейства американських грифів. Населяє Південну Америку. Цікаво, що його латинська назва Sarcoramphus papa походить від того, що в поєдинках з іншими грифами, цей вид, як правило, виявляється переможцем.
Королівські грифи — досить великі птахи. Їхнє тіло може сягати розміру в 85 см, а вага доходити до 4,5 кг. Розмах їхніх крил сягає близько 2 метрів, тому грифщо летить справляє неабияке враження.


Віялоносний вінценосний голуб


Досить великий птах із сімейства голубиних. Мешкає тільки у Новій Гвінеї, здебільшого у північній її частині. Довжина тіла до 74 см, маса до 2,5 кг. Вінценосні голуби вміють літати, але роблять це вкрай неохоче, лише в разі небезпеки. Велику частину часу проводять на землі, де збирають опалі плоди, насіння і ягоди.


Кафрський рогатий воронЦе найбільші птахи-носороги з усіх, що існують у світі. Довжина тіла у них може доходити до 129 см, а вага до 6,2 кг.
Основний ареал їхнього проживання — африканська савана, на південь від екватора. Велику частину часу вони проводять на землі, збирають їжу, повільно ходячи по савані.


КитоголовКитоголов, або як його ще називають, королівська чапля — дуже великий птах з ряду лелекоподібних. У середньому його висота становить 1,2 м, а розмах крил сягає 2,3 м.
Найголовніша відмітна особливість китоголовів — великий, схожий на дерев'яний черевик дзьоб, який робить його вельми вправним майстром рибної ловлі. Водночас, нічого іншого цим дзьобом птах робити не може. І якщо зі звичними кормами стає туго, йому загрожує голодна смерть.Ягнятник


Ягнятник, або як його ще називають, бородач — птах із сімейства яструбових.
Єдиний вид у роді ягнятників. Це досить великі птахи з розміром тіла 95-125 см. Їхня вага може сягати 7,5 кг, а розмах крил у найбільших представників доходить до 308 см.

Товстоклюва мурахоловкаПтах, відомий як «Мона Ліза пташиного царства» через товстий вигнутий дзьоб, схожий на загадкову посмішку. Кілька років тому він був повторно відкритий вченими з Колумбії після 40-річної відсутності.

Малайський калаоМалайський калао — один з найбільших птахів-носорогів. Деякі екземпляри сягають у довжину 122 см і важать до 3 кг.
Живуть здебільшого у вологих субтропічних лісах Малайського півострова, Суматри, Яви і Борнео. Основне середовище проживання — порослі лісом схили гір на висоті близько 1500 метрів.

ГоацинПтах, який своїм зовнішнім виглядом нагадує якогось стародавнього опереного ящера. Не великий — близько 60 см. Живе в Екваторіальній Південній Америці від Колумбії до Болівії. Гоацини майже не літають, більшу частину часу тримаються на деревах і рідко спускаються на землю.

Американська гарпіяВеликі хижі птахи з сімейства яструбових. Довжина тіла гарпій доходить до 110 см, а розмах крил може перевищувати 2 метри. При цьому і важать птахи досить пристойно: до 9 кг. Як зрозуміло з назви, живуть ці яструби на рівнині у тропічних лісах Центральної і Південної Америки від Мексики до Бразилії.
В американських гарпій надзвичайно великі і потужні лапи, які здатні тримати дуже велику вагу. Пальці озброєні довгими чорними кігтями. Тож не дивно, що з сіл ці хижаки інколи забирають невеликих поросят і ягнят.

Мускусна качкаНа території колишнього СРСР цей птах широко відомий під назвою «Індокачка», що передбачає, нібито її гібридне походження від індика і качки. Насправді ж назву мускусна качка отримала від приписуваної старим особинам властивості виділяти в області м'ясистих наростів на голові жир нібито з запахом мускусу.Немає коментарів:

Дописати коментар