Сторінки

30 лип. 2021 р.

Book-оновлення…

 Бібліотечні полиці поповнилися новою літературою. 

На вас чекає продовження серій «Джуді Муді», «Зося» і «Лота». 

«Підліткова правда» з присмаком кави, приправлена «Імбирем для душі». «Ягідна фея Суничка, що «мешкає» на тій же поличці, де «Кожен може поцілувати принцесу.

«Украдений цвіт» і «Сорока-злодюжка». 

А ще багааато різних книг. 

Обирайте, які вам довподоби і читайте! 


28 лип. 2021 р.

Колесами і крилами: автівки та літаки

Мабуть, кожен хлопчик мріяв мати вдома машинку з дверцятами, що відкриваються. Таку, щоб кожна деталь була помітна, а особливо марка автомобіля, номерний знак…Тоді все як по-справжньому. 
У нашій бібліотеці експонуються саме такі мініавтівки (BMW, ауді, пежо). 
А ще літачки. Ці іграшки просто знахідка для хлопчиків, чи не так?

20 лип. 2021 р.

Олена Теліга - яскрава зірочка української історії

21 липня минає 115 років з дня народження талановитої української поетеси і патріотки Олени Теліги. Їй судилося недовге життя (прожила поетеса всього 34 роки), але за цей час вона встигла залишити слід в українській письменницькій історії.


18 лип. 2021 р.

День інформації "Екологія і сучасність"


В останні роки у світі відбуваються все більш численні природні катаклізми та глобальні планетарні зміни. Опустелення, надмірні опади, прогрівання атмосфери, зміна клімату і підняття рівня океанів, забруднення повітря, води і ґрунтів, вимирання тварин – всі ці явища на даний час настільки значні та руйнівні, що стає очевидним катастрофічний вплив людини на планету.

Згідно із сучасними дослідженнями, результати яких опубліковано в доповіді ООН «Глобальна екологічна перспектива» (ГЕО2007), актуальними екологічни ми загрозами людському благополуччю є: 
  1.  зміни глобального клімату, що негативно впливають на здоров’я людини,виробництво продовольства, безпеку та доступність ресурсів; 
  2.  стихійні лиха та екстремальні погодні умови, що все більшою мірою впливають на вразливі людські спільноти, особливо на найбідніші; 
  3.  забруднення довкілля як усередині, так і зовні приміщень; 
  4.  деградація земель, що зменшує продуктивність сільського господарства й загострює продовольчу безпеку; 
  5.  скорочення об’єму чистої води, що небезпечно для здоров’я людини; 
  6.  загроза продовольчій безпеці через різке зменшення рибних запасів і лісів, 
  7.  скорочення біорізноманіття й збільшення темпів вимирання видів, що через втрати загрожує генетичному фонду

Сучасна екологічна ситуація в Україні: 

  • транспорт як головний забруднювач повітря, водойм і ґрунтів; 
  • промисловість як основне джерело утворення відходів (підприємства гірничодобувного, хіміко-металургійного, машинобудівного, паливно-енергетичного, будівельного, агропромислового комплексів, а також комунальне господарство); 
  • енергетика (близько 80 % всіх шкідливих викидів у повітря, що є наслідком процесів добування, переробки й використання паливних енергоресурсів); 
  • сільське господарство; призводить до виснаження родючих чорноземів, забруднення ґрунтів пестицидами й добривами.

Екологічні проблеми є найбільш актуальними в Україні: 

  1. Скорочення об’ємів чистої води через зменшення запасів і забруднення поверхневих та підземних вод.
  2. Забруднення повітря. Щорічно в атмосферу України потрапляє понад 6 млн тонн шкідливих речовин. Головними забруднювачами є промисловість й транспорт
  3. Деградація земельних ресурсів унаслідок вилучення земель під господарські потреби й забудови, через розвиток негативних процесів у ландшафтах (ерозії, підтоплення і заболочення) і зменшення родючості землі.
  4. Знищення лісів. Споживацьке ведення лісового господарства призводить до того, що ліси не відновлюються і втрачають стійкість, а цінні деревні породи (дуб, бук) заміщуються малоцінними (березою, осикою).
  5.  Побутові відходи. Однією з найбільш серйозних екологічних проблем України є проблема утилізації і переробки відходів різних видів. У країні діє близько 800 офіційних звалищ, загальна кількість сміття на яких перевищила 35 млрд тонн.
  6.  Шкідливий вплив військових об'єктів. Системи й устаткування господарського комплексу об'єктів і гарнізонів Збройних сил України застаріли, працюють зі значним перевантаженням і становлять потенційну загрозу довкіллю
  7.  Радіаційне забруднення. На радіоактивних територіях сьогодні розміщено понад дві тисячі населених пунктів, в яких проживає майже півтора мільйона людей
Як бачимо, людство стикнулося з великою кількістю проблем. Вчені не можуть до кінця з’ясувати причини виникнення деяких з них та їхній зв’язок з антропогенною діяльністю. Але потреба негайних змін у повсякденному житті землян стає нагальною. Якщо люди продовжуватимуть рухатися вперед у такий шкідливий для майбутнього спосіб, то майбутнього не буде. Вирішення глобальних екологічних проблем починається з нас самих, наших родин і громад, зі змін у свідомості, аби зберегти своє навколишнє середовище комфортним, безпечним, різноманітним.

15 лип. 2021 р.

Письменницька підбірка: цікаво про відомих!

Цьогоріч ми відзначатимемо 30-річчя Дня Незалежності України. З цієї нагоди пропонуємо добірку цікавих фактів про особистостей, які творили українську історію в часи, коли бути патріотом рідної землі було небезпечно. Ці люди заслуговують на те, щоб ми їх пам‘ятали!

Василь Сухомлинський мав неабияку силу волі. Він був поміркованою, надзвичайно скромною людиною. Щодня прокидався о 4 годині ранку й до 8 писав.

12 лип. 2021 р.

Виставка «Ляльковий ексклюзив»



У нашому музеї ви зможете побачити справжнісінький  ексклюзив - лялькову мінікімнату. 

У ній міститься столик з кріслами, ліжечко і навіть повнофункціональна шафа з дзеркалом. 

Експонати для виставки надала Олександра Яремій з власної  колекції.

8 лип. 2021 р.

50! Золотий ювілей Сергія Гридіна

 8 липня письменнику Сергію Гридіну виповнилося 50 років.

Сергій Гридін - автор трилогії «Федько», книг «Незрозумілі», «І паралельні перетинаються», «Таємниці Хогвартса», «Віраж», «Кігтик Ковбаско» та інших. 


Цікаві факти:

Родом з маленького містечка Здолбунів Рівненської області 8 липня 1971 року.


В дитинстві був крупної статури. Якщо середньостатистична дитина важила до 14 років 50-60 кг., то Сергій всі 86 кг. Однак після 14-ти

6 лип. 2021 р.

«На Івана, на Купала ми віночки виплітали»

Знайомимо наших читачів з Купальськими традиціями наших предків. 

 Зокрема, наші читачки долучилися до традиційного плетіння віночків на свято Івана Купала

Цей звичай був і залишається досить популярним серед дівчат. За традицією, кожна дівчинка з 10 років може самотужки робити купальський вінок. 

Майстер-клас: «Лялька Купава»

 Ляльку-травничку, або Купаву виготовляли сьогодні 6 липня користувачі бібліотеки разом із талановитою майстринею Наталією Алексевич.

Сповнена позитиву тепла атмосфера, чудова погода, а найголовніше - творчі рученята…І вуаля! Прекрасні лялечки-травнички готові.

В чарівну купальську ніч вважалося, що дерева розмовляють між собою шелестом листя. Тільки на свято Івана Купала заготовляли деякі види лікувальних трав. І, за стародавніми повір‘ями, розквітав цвіт папороті, який охороняла нечиста сила.


Святкування купальської ночі завжди розпочиналось із вечора 6 липня, а завершувалося наступного дня.


З трави, гілок молодих дерев або невеликого зрубаного дерева плели ляльку Марену. Навколо неї дівчата і хлопці у вишитих сорочках та з вінками (навіть чоловіки у вінках) водили хороводи, співали пісні, танцювали. У певний момент Марена помирала і розпочиналися ритуальні похорони опудала. Ляльку з трави та дерева топили у воді, або спалювали у купальському вогнищі.


Ще одну обрядову ляльку одного дня називали Купавою. Вона уособлювала початок купань. Її сплавляли по воді. Прив‘язані до рук ляльки мотузки забирали з собою людські хвороби та негаразди. Таке значення надавалося їй завдяки очисній силі води.