Сторінки
29 січ. 2021 р.
Караван історій "Бій під Крутами – героїчна сторінка історії"
21 січ. 2021 р.
Інформаційна зона «Єдина духом Україна»
Любий читачу!
22 січня ми відзначаємо День Соборності України. З нагоди свята пропонуємо тобі різноманітні цікавинки.
Пізнавальна мандрівка "До письменника на знайомство".
24 січня 2021 р. відзначають 245 років від дня народження відомого німецького письменника, композитора і художника Ернста Теодора Амадея Гофмана, який одержав популярність завдяки казкам. Його називали майстром інтриги і фантастики. У найвідоміших книгах письменника («Дон Жуан», «Золотий горщик», «Лускунчик і Мишачий король», «Еліксир диявола») поєднувалися містика з реальністю, відбивалися гротескні і трагічні сторони людської натури.
Письменник був дуже популярний в Європі. Але його твори не були із захопленням прийняті німецькими літературними критиками, так як в моді була зовсім інша література - романтизм в класичному розумінні цього слова.
В останні роки життя Гофман страждав від паралічу, свої останні твори диктував санітарові. Йому було всього 46 років, коли він помер. Поховали його в Берліні на Єрусалимському кладовищі.
Образи, створені саркастичним розумом Гофмана, донині живуть в кінематографі, на сцені театрів і в серцях читачів усього світу.
20 січ. 2021 р.
Майстер-клас «Суперемоджі»
Різдв‘яні свята завершилися, але чарівна магія зими продовжується. Пропонуємо тобі, любий користувачу, виготовити ігрового смайлика у техніці орігамі. Як це зробити тобі підкаже наша читачка Юля /в рамках проєкту "ДИВАSик"/.
19 січ. 2021 р.
Онлайн-пам‘ятка «Письменницький гороскоп»
Любий друже! Розумний Павучок пропонує тобі пограти у письменницький гороскоп.
Вмикай відео, роби скріншот і отримай передбачення, складене на основі крилатих фраз відомих українських та зарубіжних письменників.
18 січ. 2021 р.
Інформ-хвилинка "Свято Водохреща"
Водохреще - останнє різдвяне свято, яке українці відмічають 19 січня. Цього дня люди згадують важливу подію в житті Ісуса Христа - його хрещення.
В цей час у храмах правлять служби та освячують воду. Цією свяченою водою потрібно окропити усіх членів сім'ї, та кожен кут власного дому. Віряни використовують її впродовж усього року як ліки на випадок хвороби.
Цей день бажано провести у смиренні, не можна сваритися, лаятися й сердитися.Вкрай важливо у ці дні не тільки отримати воду, а поводити себе чемно, не сваритись, лаятися та сердитися, часто молитися, усім серцем дякувати Господу за Його милість.
Традиції та прикмети свята:
- Морозна й сонячна погода на Хрещення Господнє віщує посушливе літо. Якщо ж день похмурий і спостерігаються опади, то літо буде теплим, дощовим і вдалим на врожай.
- Тепла погода на Хрещення віщує людям проблеми зі здоров'ям цього року.
- Сватання на хрещення обіцяє довге й щасливе сімейне життя.
- Сни, побачені в ніч на Хрещення Господнє, вважаються віщими.
- У Водохресну ніч відкриваються небеса до прохань людей. Якщо про щось помолитися, то прохання обов’язково здійсниться.
- Той, хто прийме хрещення в день Богоявлення, проживе довге й щасливе життя.
17 січ. 2021 р.
Книжковий бенефіс "Пригоди з присмаком меду"
16 січ. 2021 р.
Аудіорозповідь: України сміливі сини. Кіборги - герої, що не вмирають
16 січня ми відзначаємо День пам'яті українських військових, захисників, "кіборгів", які 242 дні боронили будівлю Донецького аеропорту. Усі вони були добровольцями.
У книгах «кіборгами» називаютьлюдей, зі штучно збільшеними фізичними чи розумовими здібностями: вони мають надвелику силу, посилене чуття, комп’ютерний мозок, або вбудовану зброю.
Слово кіборги у
значенні захисники Донецького аеропорту вперше вжив проросійський бойовик. Він
намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у
всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків
українських військових зі стрілецькою зброєю.
Українські кіборги - символ стійкості та незламності. Загальну
кількість військових, що захищали аеропорт назвати важко. Проте, точно відома
кількість загиблих – 100 воїнів, у тому числі 4 зниклих безвісти. Нехай пам'ять про них завжди житиме у наших серцях!
У відео використано уривки з книги "Герооям Слава" Олени Білозерської та Майї Ключової. Відеомонтаж та озвучування - О. Водарська.
15 січ. 2021 р.
Онлайн ігротека "Вікіпедії - 20!"
Любий друже!
15 січня найбільша енциклопедія людства Vikipedia святкує 20-річчя. З цієї нагоди ми підготували для тебе низку цікавинок. Розгадуй кросфорд, знаходь слова, а також допоможи маленькому Сашкові зайти у Вікіпедію. Щоб успішно виконати завдання, переглянь відео, у ньому містяться підказки.
14 січ. 2021 р.
Бібліо - адвайзер "Лабіринтами інформаційних знань"
- Веб
- Веб-форуми
- Блоги
- Вікі-проекти
- Інтернет-магазини
- Інтернет-аукціони
- Електронна пошта
- Файлообмінні мережі
- Електронні платіжні системи
- Інтернет-радіо
- Інтернет-телебачення
- Системи обміну повідомлення
Основні небезпечності при роботі у мережі:
- Спливаючі вікна — це невеликі вікна з повідомленнями, які закликають вас клацнути у вікні. Якщо таке вікно з’являється на вашому екрані, то найбезпечніша річ, яку можна зробити, — це закрити вікно, клацнувши значок X (зазвичай його розміщено у верхньому правому куті). Ніколи не можна передбачити, які дії зробить програма, навіть якщо ви клацнете кнопку «Ні».
- Не допускайте того, щоб вас ошукали. Приховати свою особу в Інтернеті легко. Рекомендується перевірити особу людини, з якою ви спілкуєтеся (наприклад, у групах обговорення). Не повідомляйте особисту інформацію через Інтернет нікому, крім людей, яких ви знаєте і яким довіряєте. Якщо вас просять надати персональну інформацію на веб-сайті, завжди перевіряйте розділ «Умови використання» або «Політика захисту конфіденційної інформації», щоб пересвідчитися, що оператор веб-сайту пояснив, для чого буде використовуватись інформація і чи буде вона передаватись іншим особам.
13 січ. 2021 р.
Народознавче перевесло "Рік Новий, чи Рік Старий?"
А справа в тому, що Християнський календар відстає від світського на два тижні. Тож старий рік припадає на 14 січня, а напередодні - Щедрий вечір, багате застілля із кутею і м`ясними стравами.
Майстер-клас «Книжкова кишенька»
Пропонуємо тобі виготовити книжкову кишеньку. Такий виріб ти зможеш використати не тільки, як закладку для книжки. Ти отримаєш скарбничку, секретник, чи іграшку для пальчикового театру. Тобто, зможеш використати іграшку так, як дозволить твоя фантазія.
11 січ. 2021 р.
Книжкова виставка "Північне сяйво" (до 145-річчя від дня народження Джека Лондона)
Серед видатних американських письменників Джек Лондон (справжнє ім'я — Джон Ґри́фіт Че́йні) відомий чи не кожному українському читачеві. Народився письменник 12 січня 1876 року в Сан-Франциско, де і пройшло його дитинство. Джек часто відвідував бібліотеку та був частим відвідувачем. У 13 років закінчив початкову школу та до старшої не зміг поступити через відсутність коштів.
З 15 років почав працювати на фабриці. Постійне недосипання, втома й бажання хоч одного ранку відпочити і не піти на остогидлу роботу через роки спонукає всесвітньовідомого письменника на створення пронизливого і сильного оповідання "Відступник".
Юність Джека припала на часи економічної депресії і безробіття, матеріальне становище родини все гіршало. До двадцяти трьох років він перемінив безліч занять. У 1893 році Джек Лондон узяв участь у літературному конкурсі газети "Сан-Франциско колл". Його нарис "Тайфун біля берегів Японії" зайняв перше місце й приніс авторові перший гонорар, це спонукало серйозно задуматися над подальшими перспективами. Він написав багато творів, і деякі з них стали найпопулярнішими:
- Жага до життя
- Біле Ікло
- Мартін Іден
- Поклик предків
- Морський Вовк
5 січ. 2021 р.
Різдв'яна ніч у зорях і свічках, як вишиванку небеса гаптує
Вітаємо з прийдешніми Різдв'яними святами! Зичимо здоров'я, домашнього затишку і гармонії вам і вашій родині. А серед експозицій музею цьогоріч Різдв'яний вертеп із солоного тіста. Його виготовили учні ТХШ ім.М. Бойчука Наталя Буковська, Інна Павлюс, Олена Новак, Надія Соболь, Христина Ковальчук, Дарина Федак, Вікторія Чопур (керівник Бутковська С.І.)
Немовля Ісуса зазвичай зображають за усталеними канонами: в яслах, поруч із деревцями та свійськими тваринами. Проте насправді