Створіть собі святковий настрій, а в домівці казкову атмосферу, виготовивши новорічний черевичок. Цією іграшкою можна не тільки гратися, а й використовувати як декор. Її можна використати як скарбничку, або схованку для подарунків. Такий виріб стане чудовою окрасою оселі, або подарунком для рідних. Створювала цю красу майстриня Галина Стандрет.
Сторінки
29 груд. 2020 р.
17 груд. 2020 р.
В Україну, рідний край йде Святий Миколай!
Любий читачу! Ми знаємо, як сильно ти чекаєш на подарунок від Святого Миколая. Сподіваємося, що цього року ти був чемним і він обов'язково здійснить твої найзаповітніші бажання. Та, чи знаєш ти, в якій країні світу Миколая називають Баббо Натале? Для кого він залишає подарунки у взутті? Де йому на допомогу приходять сніговик Дасті та маленькі ельфи?
Пропонуємо цікавинки про те, як вшановують це свято у інших країнах світу. Така віртуальна мандрівка обов'язково тобі сподобається.
Незвичайно про звичайне: Хтосики зі шкарпеток
Мабуть у кожного траплялося так, що кудись зникала одна шкарпетка. А що робити з іншою? Не поспішайте її викидати. Вихід є! Можна виготовити м'яку іграшку Хтосика.
Майстер-клас "Незвичайно про звичайне: Хтосики зі шкарпеток" провела Зоряна Жеребна. Цього разу онлайн.
Український "вишитий" фарфор
Фарфорові ляльки в українському стилі оселилися на полицях музею національної іграшки. Тут ніжні дівчата, могутні козаки, закохані пари.
Жодне фото не передасть бодай частинки їхньої краси. Це варто побачити на власні очі!
16 груд. 2020 р.
Новорічна мозаїка "Зимова бібліоказка"
Наближається чудове та улюблене усіма свято - Новий Рік. Як можна не любити цю зимову казку, наповнену радістю, блиском мішури й запахом мандарин? Правильно, не можна. Адже це найчарівніший час року, коли люди поринають в атмосферу дивом. Магія новорічних свят в бібліотеці дарує нашим читачам подорожі до казкового світу пригод і розваг.
14 груд. 2020 р.
Книжкові чаювання, або ТОП-6 книг для гарного настрою
15 грудня - Міжнародний День чаю. З нагоди цього свята пропонуємо добірку по-справжньому "теплих", позитивних книг, що зігрівають душу і чудово "посмакують" до чаю чи кави. Приготуйте чашку улюбленого напою. Вмощуйтеся зручніше. Настав час читати.
Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі"
11 груд. 2020 р.
Бібліомереживо: виготовляємо новорічну іграшку (сніговичок)
Любий користувачу! Пропонуємо тобі поринути у казкову, зимову атмосферу, виготовивши новорічну іграшку - сніговичка.
Майстер-клас підготувала та провела Олена Водарська.
Для виготовлення новорічного сніговичка тобі знадобляться:
- подовгасті, округлі формочки більшого і меншого розміру (якщо немає, можна зробити з картону);
- ножиці, клей;
- ручка чорного кольору, лінійка;
- папір (білий, оранджевий, синій);
- нитки для шапочки (бажано різних відтінків).
Готуємо основу.
Лінійкою відмірюємо розмір формочки.
Вирізаємо з паперу.
9 груд. 2020 р.
Мишко, з Днем народження!
24 лист. 2020 р.
Жнива скорботи (До дня пам'яті жертв голодомору).
20 лист. 2020 р.
День гідності та свободи.
20 листопада – Всесвітній день прав дітей
9 лист. 2020 р.
День української писемності та мови.
Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році.
Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.
Цікаві факти про українську мову:
- Походження української мови – окрема тема для статті! Точно сказати, коли зародилася українська мова, – складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюха, українська мова сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить вона із санскриту.
- Перші слова з української мови були записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва».
- На відміну від решти східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Як ви зрозуміли, вирізняє нас кличний відмінок, який існує також в латині, грецькій і санскритській граматиках.
- Найуживанішою буквою в українському алфавіті є літера «п»; саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана – буква «ф», її вживають переважно в запозичених словах.
- Українську мову офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Відтак, Котляревського вважають основоположником нової української мови.
- Перший український «Буквар» видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено 1927 року в Римі. Зараз стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
- Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
1 лист. 2020 р.
"Звук медіа"
Бібліотека-філія №5 для дітей і вихованці гуртка "Оригамі" разом із керівником Галиною Стандрет долучилися до тижня Медійної грамотності. Творили плакати "Звук медіа", присвячені медійно-інформаційній грамотності.
27 жовт. 2020 р.
МЕДІАЕТИКЕТ: як зробити інтернет безпечним для дітей?
Безпечний пошук
Пошуковик для дітей Kiddle. При використанні цього пошуковика діти отримуватимуть посилання тільки на ті сайти, які дібрали редактори пошукової системи. На них гарантовано не буде неприпустимого контенту.
12 жовт. 2020 р.
14 жовтня - День Захисника України та Українського козацтва
В кожної людини любов до свого народу і своєї землі починається із знання її історії, народних традицій, обрядів, звичаїв, народної творчості.
14 жовтня — особливий день, коли переплітаються релігійне та державне, народне та військове свята. День українського козацтва. Покрова Пресвятої Богородиці. Річниця створення Української Повстанської Армії.5 жовт. 2020 р.
4 жовт. 2020 р.
III день Бібліофесту
На третій День Бібліофесту наших читачів вітала Пеппі Довгапанчоха.
Цікаво, що книга Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха" - ювіляр, адже у 2020-му святкує 75-річчя.
7 ненудних книг про школу
29 вер. 2020 р.
28 вер. 2020 р.
Бібліофест-Х "Бібліотек@: час змін - час дій" /online
28-30 вересня проходить ювілейний - 10-ий бібліотечний фестиваль. Цього разу у режимі онлайн. Долучайтесь і слідкуйте за нашими оновленнями на блозі та у Facebook.
20 вер. 2020 р.
Сімейні читання
12 вер. 2020 р.
З Днем народження, Гугл!
15 вересня найпопулярнішій пошуковій системі Google виповнюється 22 роки.
Цікаво, що слово «google» виникло коли один з друзів-творців системи неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).
1 вер. 2020 р.
1 вересня
Промайнуло веселе літо і настала осінь — пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову сісти за шкільні парти і здобувати знання.
А для учнів одинадцятих класів цей навчальний рік — останній у шкільному житті, вони — майбутні випускники
28 серп. 2020 р.
Тернополю 480!
28 серпня Тернопіль відзначає День народження. Цьогоріч виповнюється 480 років з дня його заснування. Розумний Павучок вітає усіх тернополян та гостей міста з цим прекрасним святом і пропонує ознайомитись з цікавими фактами про Тернопіль.
18 серп. 2020 р.
Соборна. Вільна. Незалежна
24 серпня Україна відзначає 29-річчя Незалежності.
З нагоди свята згадаймо тих, хто захищає українські землі на сході держави. Тих, завдяки кому ми можемо жити мирним життям.
Преображення Господнє, або Великий Спас
До найбільших християнських свят належить Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня.
У народі це свято мало світське значення, пов’язане із святом врожаю. Це дає підставу вважати, що його первісне коріння сягає дохристиянських вірувань. Адже майже в усіх давніх народів існували урочисті свята врожаю.
Свідченням того, що Спас символізував свято врожаю, яке згодом використало в своїй обрядовості християнство, є звичай освячувати в церкві дари природи: яблука, сливи, груші, обжинкові вінки, бджолині стільники тощо.
4 серп. 2020 р.
28 лип. 2020 р.
Шановні користувачі!
Запрошуємо вас взяти участь у онлайн-анкетуванні, перейшовши за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfAmhdIzf7JiqHez1IeWUxZUsmfbej71Gbhi_CaeFpLmFAw/viewform?usp=sf_link
Пройти анкетування необхідно до 17 серпня 2020 року. Щиро дякуємо за участь!
16 лип. 2020 р.
10 цікавих фактів про книги.
- Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
- Перша в світі газета з'явилася в Римі понад дві тисячі років тому. Вона називалася "Події дня", але в ній не було новин, тільки царські укази і оголошення. Газета листувалася від руки, і гінці розвозили її знатним людям.
- Найстаріша друкована кольорова книжка - китайське керівництво по каліграфії і малювання, було створено в 1633 році.
- До 18 століття в деяких бібліотеках книги були прикріплені до полиць ланцюгами, досить довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.
- Римський імператор Марк Аврелій платив поетові Оппіану по золотій монеті за кожну написаний рядок. Оппіан написав дві поеми, про риболовлі та полювання, заробивши двадцять тисяч монет.
- Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.
- Вираз "книжковий хробак" походить від крихітних комах, які харчуються корінцями книг.
- Лише 2% книг в світі продаються накладом понад 500 000. примірників. Середній тираж книг в Україні – 3000 примірників.
- Під час читання майже 50% часу наші очі дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть, як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
- Нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%.
8 лип. 2020 р.
Сім’я – це маленький рай на землі.
Сім’я – основний елемент суспільства, вона була й залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності та розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
- У дружній родині і в холод тепло.
- У сім’ї, де немає злагоди, добра не буває.
- В хорошій сім’ї хороші діти ростуть.
- Скрізь добре, але вдома краще.
- Дерево тримається корінням, а людина сім’єю.
- Дім зігріває не піч, а любов і згоду.
- Дружна сім’я не знає печалі.
- Шануй батьків – не зіб’єшся з істинного шляху.
- Яке дерево, такі й віти, які батьки, такі й діти.
24 черв. 2020 р.
День конституції
День Конституції - державне свято щорічно відзначається 28 червня на честь ухвалення Конституції незалежної України. Конституція увійшла в життя українців, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України. Згідно з сттаею №10 , державною мовою в Україні є українська мова. Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини – невіддільні поняття і живуть в серцях людей, які шанують історію й культуру власного народу.