Кожного року в останню суботу листопада український народ відзначає День пам'яті жертв голодомору як дату великої скорботи. Традиційною скорботною акцією цього дня є "Запали свічку пам'яті". На згадку про мільйони українців, убитих радянською владою під час геноциду, свічки запалюють у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам'яті жертв Голодомору.
Сторінки
▼
24 лист. 2020 р.
Жнива скорботи (До дня пам'яті жертв голодомору).
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. По сьогоднішній день ніхто не в силі підрахувати кількість жертв голодної смерті в Україні. Різні джерела називають різні цифри.
20 лист. 2020 р.
День гідності та свободи.
Саме цього дня, 21 листопада, з різницею у дев’ять років, розпочалися дві революції, які змінили долю сучасної України, – Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013-2014 років.
Саме тоді розпочалися перші протестні акції.Українці вийшли з мирним протестом на майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти свої цінності та свободу у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Нехтування законодавчо закріпленими пріоритетами зовнішньої політики України, якою, власне, і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, спричинило обурення українців.
Це історично важливий та пам’ятний для українців день, адже Революція Гідності стала переломним етапом в історії української державності. Події на Майдані довели незламність та відвагу українських патріотів, які ціною власного здоров’я і життя відстояли майбутнє нашої держави, ставши символом нескореності та сили українського духу.20 листопада – Всесвітній день прав дітей
У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та установ спрямованої на благополуччя дітей в усьому світі.
Наш обов’язок - подарувати дітям щасливе дитинство та щасливе життя, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинні стати одними із найголовніших наших обов’язків. Також потрібно глибоко усвідомлювати відповідальність за маленькі життя і робити все можливе задля того, щоб воно було наповнене любов’ю, радістю, гармонією та, головне, впевненістю у завтрашньому дні.
Діти – це наше щастя, світло, наше майбутнє. Вони – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожній державі.
9 лист. 2020 р.
День української писемності та мови.
Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році.
Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.
Цікаві факти про українську мову:
- Походження української мови – окрема тема для статті! Точно сказати, коли зародилася українська мова, – складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюха, українська мова сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить вона із санскриту.
- Перші слова з української мови були записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва».
- На відміну від решти східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Як ви зрозуміли, вирізняє нас кличний відмінок, який існує також в латині, грецькій і санскритській граматиках.
- Найуживанішою буквою в українському алфавіті є літера «п»; саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана – буква «ф», її вживають переважно в запозичених словах.
- Українську мову офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Відтак, Котляревського вважають основоположником нової української мови.
- Перший український «Буквар» видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено 1927 року в Римі. Зараз стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
- Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
1 лист. 2020 р.
"Звук медіа"
Бібліотека-філія №5 для дітей і вихованці гуртка "Оригамі" разом із керівником Галиною Стандрет долучилися до тижня Медійної грамотності. Творили плакати "Звук медіа", присвячені медійно-інформаційній грамотності.