Сторінки

30 квіт. 2020 р.

"ЄС на книжковій полиці"

#EUBOOKSHELF
 Долучаємося до проєкту "Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні".
Щорічно 16 травня ми відзначаємо День Європи. Завдяки матеріалам, які надало представництво Європейського Союзу в Україні, кожен охочий зможе відкрити для себе несподівані та цікаві факти про Європу.
Працівники бібліотеки-філії №5 для дітей  розробили мультимедійну вікторину про ЄС. На читачів очікуватиме віртуальна мандрівка містами Європи та ще багато цікавинок. 


29 квіт. 2020 р.

#КарантинНеПривідНеЧитати: знайомство з новинками літератури


Пропонуємо огляд книжкових новинок, які варті уваги.
Василь Сухомлинський "Бджолина музика"
Для дітей від 5 років 
Нова збірка творів Василя Сухомлинського спеціально укладена для дітей, які щойно почали читати. Ретельно дібрані тексти будуть цікавими й зрозумілими для малечі, а великий шрифт надасть дітям можливість читати книгу самостійно.  Важливо, аби дитина поміркувала над прочитаним разом із дорослими, дослухалася до голосу свого серця, зробила певні висновки — власні кроки до того, аби стати Справжньою Людиною!

Ровена Бліт "МИШКО, ТИШКО І ЯРИНКА. Яринка та менший братик"
Книги серії «Мишко, Тишко і Яринка» — це турботливі помічники для малят, які пізнають навколишній світ. У кожній пригоді головних героїв — лисички Яринки, ведмедика Мишка та борсука Тишка — є ключі до певних ситуацій, що трапляються в житті кожного малюка та викликають безліч питань.

23 квіт. 2020 р.

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права.

Вважається, що День книги відзначався ще в першій половині XX століття. Ідея його створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу. У 1926 році іспанський король Альфонс XIII розглянув його пропозицію і підписав королівський указ, згідно з яким 7 жовтня (вважалося, що в цей день народився Сервантес) запроваджується День іспанської книги. У 1930 році День книги в Іспанії перенесли на 23 квітня, коли, ймовірно, помер письменник.
Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу. Саме 23 квітня відбувається багато цікавих заходів. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
Головна мета свята — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід’ємною частиною духовної спадщини кожної епохи. Книга — це не тільки джерело знань. Це простий доступ до головних людських цінностей, духовних принципів та творчих досягнень всього людства. Книга є носієм найрізноманітнішої інформації.
Також книга вважається фундаментом самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Цінність цього свята як раз і полягає в пропаганді цих ідей. Тільки любов до книги допоможе людям передати свій життєвий та історичний досвід наступним поколінням. День книг і авторського права можна назвати одним з інструментів культурного збагачення людства.

Асоциация "Българска книга" с отворено писмо до министрите на ...

21 квіт. 2020 р.

22 квітня - День Землі


22 квітня в усьому світі відзначають знаковий день - Всесвітній день Землі. З цієї нагоди пропонуємо тобі низку цікавих фактів про планету на якій ми живемо.
  • 70% поверхні Землі - вода. 
  • Коли люди вперше поглянули на Землю з космосу, вона отримала своє друге ім'я - Блакитна планета.
  • Якщо історію Землі стиснути до 24 годин, то життя б з'явилося о 4 год.ранку, а рослини о 10:24 вечора. Об 11:41 в наслідок катастрофи, вимерли б динозаври, а людська історія розпочалася б лише об 11:58:43 вечора. 
  •  Земля складається з заліза, кисню і кремнію. Якщо планету розділити по її складу, виглядати цей ряд буде так: 32,1% заліза, 30,1% кисню, 15,1% кремнію і 13,9% магнію.
  •  Земля не кругла. Постійні оберти планети вплинули на її форму. Так, Земля сплюснута на полюсах, а на екваторі — більша на 21 км. Таким чином, із урахуванням форми Землі найбільшою гірською вершиною у світі вважають не Еверест, а неактивний вулкан Чимборасо в Еквадорі.
  • Земля має найкраще розташування у космосі. Із астрономічної точки зору, наша планета займає найбільш вдале місце для зародження і підтримання життя. Так, орбіта навколо Сонця знаходиться у межах зони з температурою, яка підтримує існування води у рідкому стані. Вчені вважають цей фактор вирішальним в існуванні форм життя.